Ogłoszenia duszpasterskie – 24 niedziela zwykła / Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Dzisiaj w kaplicy augustiańskiej w Prokocimiu uroczystość patronalna św. Mikołaja z Tolentino. Patrona dusz czyśćcowych.. Msza św. Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 17:00.

O. Jacek Dąbrowski, opiekun ministrantów, serdecznie zaprasza wszystkich chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów w naszej Parafii. Szczególnie gorąco zachęcamy rodziców tych chłopców, którzy w maju przyjęli Pierwszą Komunię Świętą. Kandydatami mogą oczywiście być również dzieci starsze: z IV lub V klasy szkoły podstawowej. Wszyscy chętni mogą się zapisać w zakrystii, po każdej Mszy Św. Pierwsze powakacyjne spotkanie ministrantów młodszych i starszych odbędzie się w sobotę 20 września po Mszy św. wieczornej. Zaproszenie skierowane jest także do rodziców. Serdecznie zapraszamy.

W czwartek 18 września o godz. 19:00 w Sali B odbędzie się zebranie Rady Parafialnej, na które zapraszamy przedstawicieli wspólnot działających przy naszej parafii, a także katechetów.

Klub Sportowy Nadwiślan, Rada Dzielnicy I Stare Miasto i Straż Miejska organizuje 20 września turniej tenisowy.Zgłoszenia uczestników prowadzone są do 19 września telefonicznie. Szczegółowe informacje zostały umieszczone w gablocie parafialnej.

W tygodniu kancelaria będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30. W środę i piątek od godz. 9:00 do 10:00.

Święci i błogosławieni

Poniedziałek 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

Wtorek 16 września – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa

Czwartek 18 września – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

Sobota 20 września – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Bóg wszędzie działa z doskonałą sprawiedliwością, dobrocią i umiarkowaniem”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.