Ogłoszenia duszpasterskie – 27 niedziela zwykła

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00 Zmianka Różańcowa w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Także dzisiaj o godz. 10:00 Msza św. Dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Sióstr Augustianek połączone z poświeceniem różańców. Przy tej okazji zwracamy się do wszystkich z prośbą o modlitwę w intencji dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej Nr 22 i 160, a także za rodziców tych dzieci, by to wydarzenie religijne było prawdziwym świadectwem ich wiary i miłości do Boga i Kościoła. Niech nie zabraknie w nas tego pragnienia dobra i modlitwy także w intencji młodzieży, przystępującej do Sakramentu Bierzmowania.

 Przez cały miesiąc w naszym kościele Nabożeństwo Różańcowe odprawiane jest codziennie przed Mszą św. o godz. 17:30, także w niedzielę z wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca. W środy różaniec prowadzą dzieci.

W tygodniu kancelaria będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 1730. W środę i piątek od godz. 900 do 1000.

W środę 8 października podczas każdej Mszy św. modlimy się w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Izajasza Bonera zakonnika augustiańskiego z klasztoru św. Katarzyny.

W czwartek 9 października odbędzie się pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się w kaplicy św. Doroty o godz. 1830.

Informacja dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania: Pierwsze powakacyjnespotkanie młodzieżyz klasy I Gimnazjum odbędzie się w czwartek 9 października o godz. 1830, a z klasy II o godzinie 1915 w Tagaście. Natomiast spotkanie młodzieżyz klasy III Gimnazjum odbędzie się we wtorek 14 października o godz. 1900 w Tagaście.

Święci i błogosławieni

Wtorek – 7 października – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej.

Czwartek 9 października – Święto Bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa

Piątek 10 października – wspomnienie św. Tomasza z Villanowa, biskupa, Patrona studiów w zakonie augustiańskim. Jest to także dzień patronalny Gimnazjum prowadzone przez Siostry Augustianki przy ulicy Skałecznej.

Ze skarbca mądrości, św. Augustyna:, „Sercem i duchem wpatrujcie się w to, co zakryte dla oczu”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.