Ogłoszenia duszpasterskie – 29 niedziela zwykła

Dzisiaj gościmy w naszym kościele ks. Jana Kaczkowskiego prezesa Puckiego Hospicjum pw. Św. Ojca Pio i współzałożyciela szkół im. Macieja Płażyńskiego w Pucku. Po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka do puszek, której celem jest pomoc chorym z hospicjum. Dziękujemy za wsparcie tego dzieła.

Dzisiaj wspominamy w naszych modlitwach bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, prosząc Boga o rychłą kanonizację tego odważnego kapłana.

W ramach wspierania Dzieła Fundacji Nowego Tysiąclecia w naszej Parafii Oddział Akcji Katolickiej w Dzień Papieski przeprowadził zbiórkę wspierającą edukację dzieci i młodzieży potrzebującej pomocy. W sumie na ten cel zebrano 1528 zł. i 60 groszy, które przekazano na konto fundacji. Dziękujemy.

Przez cały miesiąc w naszym kościele Nabożeństwo Różańcowe odprawiane jest codziennie przed Mszą św. o godz. 1730, także w niedzielę z wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca. W środy różaniec prowadzą dzieci.

W zakrystii można składać wypominki za zmarłych, których będziemy wspominać w modlitwie każdego dnia w miesiącu listopadzie po wieczornej Mszy św., a także wypominkach rocznych, raz w miesiącu podczas Mszy św. o godz. 1800. Przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki, na których należy wpisać imiona zmarłych.

W tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 1600 do 1730. W piątek od godz. 900 do 1000.W środę kancelaria jest nieczynna.

We wtorek 21 października o godz. 1900 w Tagaście odbędzie się spotkanie młodzieżyz klasy III Gimnazjum.

W 22 października – środę o godz. 1200 i 1800 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity z obrzędem poświecenia róż. Przed Mszą św. o godz. 1100 i 1700 odczytanie intencji.

W czwartek 23 października w Tagaście odbędzie się spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania:z klasy I Gimnazjum o godz. 1830, a z klasy II o godzinie 1915.

Tego dnia Katecheza dla dorosłych odbędzie się w Kaplicy św. Doroty o godz. 1840 zaraz po Mszy św.

W piątek 24 października odwiedzi nas ks. bp Grzegorz Ryś, który przewodniczyć będzie Mszy św.  o godz. 1800 na rozpoczęcie Triduum Różańcowego, w intencji Krakowa i Nowej Huty. Prosimy, aby w tych dniach – tj. od 24 do 26 października – każdy, kto może odmówił część różańca tam, gdzie przebywa, w piątek prosimy też o post, jeśli to możliwe o chlebie i wodzie. Podejmijmy modlitwę za tych, którzy się nie modlą, którzy odrzucają Boga. O nową ewangelizację, abyśmy wszyscy odwrócili się od grzechu, doświadczyli i trwali w wyznawaniu i dawaniu świadectwa, że tylko Jezus Chrystus jest jedynym Panem i Zbawicielem człowieka. Zapraszamy

W przyszłą niedzielę 26 października po Mszy św. o godz. 900 Litania do Matki Bożej. O godz. 1700 Koronka Bractwa M. B. Pocieszenia. Tego dnia nie będzie Nabożeństwa różańcowego.

Przypominamy, że 26 października zmiana czasu z letniego na zimowy.

Święci i błogosławieni

Poniedziałek – 20 października – Uroczystość Św. Jana Kantego, Prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Tego dnia w zakonie augustiańskim wspomnienie – św. Magdaleny z Nagasaki, dziewicy i męczennicy

Wtorek 21 października – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa

Środa 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

Sobota 25 października – w zakonie augustiańskim wspomnienie św. Jana Stone, męczennika

         Ze skarbca mądrości, św. Augustyna:, „Bóg jest bliżej nas, niż my siebie samych”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.