Ogłoszenia duszpasterskie – 33 niedziela zwykła

Dzisiejsza składka zbierana podczas każdej Mszy św. przeznaczona jest w całości na potrzeby Światowych Dni Młodzieży.

W listopadzie w naszym kościele po wieczornej Mszy św. o godz. 1800 (z wyjątkiem niedzieli), modlimy się za naszych bliskich zmarłych wymienionych w wypominkach.

W tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 1600 do 1730 w środę i piątek od godz. 900 do 1000.

W czwartek 20 listopada po wieczornej Mszy św. o godz. 1840 w kaplicy św. Doroty odbędzie się katecheza dla dorosłych. Zapraszamy

W sobotę 22 listopada o godz. 1200 i 1800 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Przed Mszą św. o godz. 1100 i 1700 odczytanie intencji.

Tego dnia zapraszamy serdecznie wszystkich parafian i mieszkańców Krakowa, oraz wszystkie wspólnoty i ruchy działające na terenie naszego miasta i diecezji do włączenia się w „MODLITEWNE JERYCHO”. Nieustającą modlitwę przez sześć dni i sześć nocy. Jerycho przeżyjemy wspólnie w dniach od 22–28 listopada w naszym kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Modlitwę za miasto i diecezję połączymy z modlitwą o pokój na świecie i prześladowanych chrześcijan. Modlitewne czuwanie rozpocznie się 22 listopada (sobotę) o godz. 20.00 w Kaplicy św. Doroty. W dniu 28 listopada (piątek) w głównym kościele o godz. 19:00 Mszę św. na zakończenie „Jerycha 2014” odprawi ks. bp Grzegorz Ryś przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji Konferencji Episkopatu Polski.

Święci i błogosławieni.

Poniedziałek – wspomnienie św. Elżbiety Węgirskiej, zakonnicy

Wtorek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Środa – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

Czwartek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

Piątek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Sobota – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

              Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Dusza żywi się tym, z czego się cieszy”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. (Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Źródło).

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.